Sürdürülebilirlik

YEŞİL ENERJİ/YENİLENEBİLİR ENERJİ

Yeşil enerji ifadesi doğanın kendi nimetlerinden doğan ve hiçbir kimyasal dokunuş olmadan üretilen bir enerji kaynağıdır. Coğrafyanın elverişli olması durumunda dışarıya olan bağımlılığı azaltan bir durumdur. Yeşil enerji tesislerinin öncelikle bir kurulum maliyeti vardır ve aslında bu maliyet hatırı sayılır olabilir. Ancak günün sonunda uzun vadede yapılan yatırımın ne denli doğru olduğu da bilinir. Yeşil enerji kaynaklarına baktığımızda pek çok “doğal” kaynak görüyoruz. Avrupa Birliği kanunlarında tanımlanan yeşil enerji türlerini şu şekilde sıralamak mümkün; rüzgâr enerjisi, hidroelektrik enerji, güneş enerjisi, jeotermal, biyolojik atıklardan üretilen enerjidir.

Bizde Narteks Tekstil olarak Kendimize düşen sorumluluğun bilinci ile Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyoruz. İşletmedeki Çatılarımıza güneş enerji panelleri döşeyerek toplam elektirik enerjisi ihtiyacımızın belirli kısmını  yenilebilir enerji olarak karşılamaktayız.

GERİ DÖNÜŞÜM

Narteks Tekstil olarak kalite ve müşteri memnuniyetini önemsiyoruz, sürdürülebilir ve yenilenebilir üretim kaynakları ile Better Cotton (BCI), GRS, OEKO-TEX ve GOTS gibi sertifikalı ürünlerle, uluslararası standartlarda üretimler gerçekleştirerek müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

PAYLAŞ
Sürdürülebilirlik