İplik

Narteks Tekstil; tekstil sektöründe Denim, None denim, Örme Kumaş, Dokuma Kumaş, Ev tekstili ve  sektörün ihtiyaç duyduğu tüm iplikleri üretme tecrübe bilgi ve birikime sahiptir. Her geçen gün teknolojisini yenilemekte ARGE ve ÜRGE çalışmalarına devam etmektedir.

Hali hazırdaki işletmelerimiz standart pamuklara ileveten SUPİMA, PİMA, GİZA pamuklarından tekstil sektörüne 4000 ton/ay kapasite ile Karde, Penye, Compact Karde, Compact Penye, Open END, Flam/Şantuk/Slub, Core Spun, Hard Core, Duo Core, Siro, Multicaunt, Multitwist  ve soft iplikler üretmektedir.

Ayrıca standart iplik üretimlerine ilave olarak Organik, Recycled, BCI, Şantuk/Flam ,Core Spun, Duo Core ve Soft iplikler işletmelerimizde üretilmektedir.

İşletmelerimiz ve üretim aralığımız aşağıdaki gibidir;

  • Compact Penye İşletmemizde; Ne 4/1 den Ne 120/1 e kadar Düz İplik, Flamlı/Şantuklu, Multicaunt, Multitwist, Soft Büküm, Hav ve Siro iplikler üretilmektedir.
  • Compact Karde İşletmemizde; Ne 4/1 den Ne 30/1 e kadar Düz İplik, Flamlı/Şantuklu,Multicaunt, Multitwist, Soft Büküm, Hav ve Siro iplikler üretilmektedir.
  • Ring Penye İşletmemizde; Ne 4/1 den Ne 80/1 e kadar Düz İplik, Flamlı/Şantuklu,Multicaunt, Multitwist, Core Spun, Hard Core, Duo Core, Soft Büküm, Hav ve Siro iplikler üretilmektedir.
  • Ring Karde İşletmemizde; Ne 4/1 den Ne 30/1 e kadar Düz İplik, Flamlı/Şantuklu,Multicaunt, Multitwist, Core Spun, Hard Core, Duo Core, Soft Büküm, Hav ve Siro iplikler üretilmektedir.
  • Open End İşletmemizde; Ne 4/1 den Ne 40/1 e kadar Düz İplik, Flamlı/Şantuklu, Soft Büküm, ve Hav iplikler üretilmektedir.
PAYLAŞ
İplik